Chemický piling

Chemický piling patrí medzi metódy ktoré pôsobia sice povrchovejšie, ale majú veľmi dobrý ozdravujúci efekt. Na ošetrovanú plochu sa nanášajú roztoky kyselín (ovocné kyseliny - kyselina glykolová, lipohydroxykyseliny, trichloroctová kyselina), ktoré povrchovo obrušujú drobné nerovnosti pokožky. Ošetrenie je potrebné opakovať po 7 - 10 dňoch a 3 - 5 cykloch. Pripravok sa voli podľa typu pokožky a potrebneho efektu. Pri jazvičkách po akné je vhodné realizovať piling TCA - stredne hlboký piling s výraznejším olupovaním pokožky po 2 - 3 dňoch. Chemický píling je ideálny prostriedok na zmiernenie nedostatkov pleti - odmedzenie mastenia pleti, velkosti pórov, zmiernenie viditeľnosti jazvičiek po akné, zjemnenie hyperpigmentácii - fliačkov na tvári, zjemnenie drobných vrások vrámci omladenia pleti. Chemický píling pôsobí priaznivo na aktiváciu prospešných obnovujucich procesov v koži.

Výplňové materiály

Rýchlym a naozaj efektívnym riešením na zmiernenie nežiadúcich a hlbokých vrások je kyselina hyaluronová - výplňový materiál obsahujúci telu vlastnú látku, ktorá sa normálne nachádza v podkoží a je zodpovedná za hydratáciu pleti. Vekom obsah kyseliny hyaluronovej v koži klesá a tým dochádza k vytváraniu zlomov a vrások v rôznych častiach tváre (vrásky hnevu, nosovoústne vrásky, ochabnutie tváre).

Materiály z kyselinou hyaluronovou su bezpečné a nealergizujú, postupne sa vstrebávaju, takže je dobré opakovať procedúru z účelom zachovania optimálneho výsledku po asi 9 - 12 mesiacoch. Pri aplikácii do pier po 6 - 9 mesiacoch. Materiál je v sterilnej striekačke s obsahom 1ml.

Pomocou tenkých ihličiek, prípadne šetrných kanýl sa zavádza mäkký materiál do podkožia v oblasti, kde chceme vytvarovať alebo zmierniť nerovnosť pleti, vrásku. Zákrok nie je bolestivý, pri aplikácii do pier sa doporučuje lokálna anestéza. Po aplikácii može byť miesto zaružovené, mierne opuchnuté, nevyžaduje si však zostať doma, možte kludne pracovať. Opuch a zaružovenie ustúpi do 24 hodín. Efekt po aplikácii je vidieť prakticky ihneď, mierne rozvinutie do 24 hodín. Pre najlepší efekt doporučujeme kontrolu do 14 dní po zákroku.

Najčastejšie aplikujeme kyselinu hyaluronovú na pozdvihnutie nosovoústnych vrások, tvarovanie lícnych kostí, zmiernenie vrások okolo pier (fajčiarske), zlepšenie padnutých ústnych kútikov, vrásky hnevu a podobne.