Výplňové materiály

Rýchlym a naozaj efektívnym riešením na zmiernenie nežiadúcich a hlbokých vrások je kyselina hyalurónová - výplňový materiál obsahujúci telu vlastnú látku, ktorá sa normálne nachádza v podkoží a je zodpovedná za hydratáciu pleti. Vekom obsah kyseliny hyalurónovej v koži klesá a tým dochádza k vytváraniu rôznych zlomov a vrások v roznych častiach tváre (vrásky hnevu, nosovoústne vrásky, ochabnutie tváre).

Materiály s kyselinou hyalurónovou su bezpečné a nealergizujú, postupne sa vstrebávaju, takže je dobré opakovať procedúru za účelom zachovania optimálneho výsledku po asi 9 - 12 mesiacoch. Pri aplikácii do pier je efekt o niečo kratší (6 - 9 mesiacov) a závisí od použitého materiálu. Kyselina hyaluronová je uskladnená v sterilnej striekačke s obsahom 0,5-1- 2 ml. 

Pomocou tenkých ihličiek,alebo šetrných kanýl sa zavádza mäkký materiál do podkožia v oblasti, kde chceme vytvarovať alebo zmierniť nerovnosť pleti. Zákrok je minimálne bolestivý, pri aplikácii do pier sa doporučuje lokálna anestéza. Po aplikácii može byť miesto zaružovené, mierne opuchnuté, nevyžaduje si však zostávať doma. Opuch a zaružovenie ustúpi zvyčajne do 24 hodín. Efekt po aplikácii je vidieť prakticky ihneď. Pre najlepší efekt doporučujeme kontrolu do 14 dní po zákroku, s možnosťou prípadnej korekcie.

Najčastejšie aplikujeme kyselinu hyaluronovú na pozdvihnutie nosovoústnych vrások, tvarovanie lícnych kostí, zmiernenie vrások okolo pier, zlepšenie padnutých ústnych kútikov, vrásky hnevu a podobne.

Zákrok nie je hradený zdravotnou poisťovňou a je plne hradený klientom.